Власник AliExpress припинив приймати рублі та відправляти замовлення до Росії

Власник AliExpress припинив приймати рублі та відправляти замовлення до Росії

Китайська компанія Alibaba, що володіє маркетплейсом AliExpress, посилила умови для російських покупців: вона припинила приймати рублі та відправляти замовлення в Росію, повідомили джерела «Коммерсанта».

«Оплата з російських карт більше не проходить, за винятком деяких банків. Однак, імовірно, Alibaba поверне ці гроші через кілька днів", - пояснив Артем Бобцов, експерт на ринку маркетплейсів.

Він зазначив, що російські покупці тепер змушені використовувати карти з Казахстану, Киргизстану та Вірменії, а для доставки товарів до Росії доведеться застосовувати транзитні схеми. Це призведе до подорожчання товарів і втрати економічного сенсу покупок на маркетплейсі.

Також читайте: Новини про Посилення політики Alibaba

Жорсткість політики Alibaba пов'язана із загрозою вторинних санкцій і проблемами з російськими платежами в Китаї, сказав економічний експерт Семен Новопрудський. У спільній заяві після переговорів президента РФ Володимира Путіна і лідера КНР Сі Цзіньпіна в Пекіні йдеться про прагнення до безперебійних взаєморозрахунків, але конкретного механізму не вказано.

Новопрудський пояснив, що КНР намагається перевести платежі від російських контрагентів на невеликі регіональні банки. Через великий обсяг транзакцій і малий розмір банків, російські компанії іноді чекають на перекази до місяця і більше.

Також читайте: Новини про Вторинні санкції

Однак, на думку експерта, з Alibaba це складніше, оскільки у банківських платежів більше варіантів, ніж у покупок на маркетплейсі.

У 2022 році Alibaba припинила інвестиції в російську «дочку» AliExpress. У 2023 році виручка компанії в Росії скоротилася на 36%, майже до 10 млрд рублів.

Також читайте: Новини про Проблеми з російськими платежами

Проблеми з російськими платежами в китайських банках почалися в грудні минулого року після указу президента США Джо Байдена, який дозволив американському Мінфіну запроваджувати заходи проти іноземних банків, які працюють із підсанкційними особами з Росії або сприяють постачанню матеріалів і обладнання для російського ОПК.
 

Ще новини

Національний банк України підвищив облікову ставку до 15,5%
Національний банк України підвищив облікову ставку до 15,5%

Опубліковано:

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення підвищити облікову ставку на 1 в. п. до 15,5% річних. Це рішення спрямоване на збереження стійкості валютного ринку, підтримку привабливості гривневих заощаджень та контроль інфляційних очікувань.

SEC накладає штрафи на брокерів за використання месенджерів у спілкуванні з клієнтами
SEC накладає штрафи на брокерів за використання месенджерів у спілкуванні з клієнтами

Опубліковано:

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) оголосила про новий пакет штрафів на суму понад $390 мільйонів за порушення правил ведення та зберігання електронних комунікацій, яких припустилися 26 компаній фінансового сектору. До переліку оштрафованих увійшли брокерські фірми, інвестиційні консультанти та компанії з подвійною реєстрацією.

Фондовый рынок США и курс биткойна стремительно падают
Різке Падіння Фондового Ринку США та Курсу Біткойна

Опубліковано:

Фондовий ринок США пережив серйозний удар, оскільки індекси різко знизилися через зростаючу невизначеність у світовій економіці. Dow Jones Industrial Average знизився на 3,5%, S&P 500 втратив 3,2%, а Nasdaq Composite опустився на 3,7%.